4,00 €
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej
GAL Mätový olej

GAL Mätový olej

EAN číslo :
GAHUKT23
13,90

Náš produkt obsahuje mätový olej v gastrorezistentnej kapsule, ktorá sa rozpúšťa až v tenkom čreve. To výrazne zvyšuje jeho účinok a v neposlednom rade znižuje chladivý pocit v žalúdku a pažeráku spôsobený mentolom. 

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Hlavní kategorie >Produkty
K obľúbeným
Odporúčam
Porovnanie
Tlačí
OTÁZKY K VÝROBKU
Podrobnosti
Zloženie
Podrobnosti

Výhody oleja mäty priepornej

Mnoho humánnych klinických skúmaní potvrdilo účinnosť oleja mäty priepornej plnenej do kapsúl odolných voči žalúdočnej kyseline, rozpustných v črevách, účinný je pre nasledujúce ochorenia:

SIBO (Syndróm kontaminovaného tenkého čreva)

Premnoženie baktérií v tenkom čreve je veľmi časté a je dôvodom alebo následkom takmer každého ochorenia črevnej sústavy. Účinnosť oleja mäty priepornej rozpustného v črevách proti SIBO je jedinečná. Za účinnosť vďačí svojmu antibakteriálnemu účinku a schopnosti rozloženia vrstvy biofilmu, prostredníctvom čoho pomáha obnoviť rovnováhu črevnej flóry.

Príznaky SIBO sú nasledovné:

 • Hnačka a zápcha
 • Nadúvanie a nadmerná tvorba plynov
 • Nutkanie na vracanie po jedle
 • Reflux a pálenie záhy

Syndróm dráždivého čreva (IBS)

IBS je stav sprevádzaný kŕčmi čriev, bolesťou, hnačkou a/alebo zápchou. Olej mäty priepornej, ktorý sa dostane do čriev samostatne, bez ďalšieho liečenia je mimoriadne účinne zmierňuje, prípadne aj odstraňuje tieto príznaky.

Takmer tucet skúmaní potvrdzuje tento jeho účinok. SIBO a IBS sa často vyskytujú spolu a je mysliteľné, že príčinou IBS je v mnohých prípadoch práve SIBO. Takto nie je prekvapivý ani účinok mäty priepornej na IBS.

Hlavné príčiny tráviacich ťažkostí

Medzi hlavné príčiny tráviacich ťažkostí patrí strata rovnováhy črevnej flóry, premnoženie baktérií v tenkom čreve, zápal črevnej sliznice, nízka tvorba kyseliny žalúdočnej a kŕčový, abnormálny pohyb hladkého svalstva zabezpečujúceho pohyb čriev. Medzi príznaky patria nasledovné:

 • Hnačka
 • Zápcha
 • Nadúvanie
 • Nadmerná tvorba plynov
 • Nutkanie na vracanie po jedle
 • Reflux (grganie kyseliny)
 • Pálenie záhy, vred

Olej mäty priepornej, ak sa v správnom množstve dostane do čriev, pomáha odstrániť naraz všetky príčiny aj so symptómami, ako to onedlho uvidíme. Ale dostať olej mäty priepornej do čriev nie je malá výzva, najmä ak to chceme realizovať prirodzeným spôsobom, bez aplikácie škodlivých umelých pomocných a obalových látok.

Zloženie GAL oleja mäty priepornej

Olej mäty priepornej, podľa metódy odpozorovanej z molekulárnej gastronómie, prášime pomocou maltodextrínu z tapioky, ktorý získame zo škrobu z tapioky prirodzeným spôsobom (pomocou enzýmov), bez chemickej úpravy.

Následne ho zmiešame s tzv. mikrokryštalickou celulózou, čo je napriek svojmu desivému menu nie je nič iné ako nadrobno pomletá rastlinná celulóza, t. j. vláknina. Nakoniec ho plníme do prirodzenej kapsuly rastlinného pôvodu, vybavenej vrstvou odolnou voči kyseline, aby sa v žalúdku plnom kyselinou rozpustila oneskorene alebo vôbec nie.

Kapsula takto má čas dostať sa do tenkého čreva, kde sa rozpustí, už spomínaný olej mäty priepornej „uzavretý” do tapioky sa uvoľní, kým nestráviteľné vlákna celulózy mu pomáhajú v napredovaní, aby adekvátne, pozdĺž celej črevnej sústavy mohol vyvíjať svoj účinok.

Zdroje:

 1. Logan et al: The Treatment of Small Intestinal Bacterial Overgrowth With Enteric-Coated Peppermint Oil: A Case Report. Alternative Medicine Review Volume 7, Number 5 2002
 2. Capello et al: Peppermint oil (Mintoil®) in the treatment of irritable bowel syndrome: A prospective double blind placebo-controlled randomized trial. Digestive and Liver Disease 39 (2007) 530–536
 3. Budzyńska et al: Antibiofilm activity of selected plant essential oils and their major components. Pol J Microbiol. 2011;60(1):35-41.
 4. Sandasi et al: The in vitro antibiofilm activity of selected culinary herbs and medicinal plants against Listeria monocytogenes. Lett Appl Microbiol. 2010 Jan;50(1):30-5.
 5. Hawrelak et al: Essential Oils in the Treatment of Intestinal Dysbiosis: A Preliminary in vitro Study. Altern Med Rev 2009;14(4):380-384
 6. Khanna R, MacDonald JK, Levesque BG. Peppermint oil for the treatment of irritable bowel syndrome: a systematic review and meta-analysis. J Clin Gastroenterol. 2014 Jul;48(6):505-12.
 7. Thompson A, Meah D, Ahmed N, Conniff-Jenkins R, Chileshe E, Phillips CO, Claypole TC, Forman DW, Row PE. Comparison of the antibacterial activity of essential oils and extracts of medicinal and culinary herbs to investigate potential new treatments for irritable bowel syndrome. BMC Complement Altern Med. 2013 Nov 28;13:338.
Zloženie
Zloženie: mikrokryštalická celulóza, HPMC (kapsula), olej z mäty piepornej, maltodextrín z tapioky.
WebShop System