4,00 €
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit
GAL PrimaVie® Shilajit

GAL PrimaVie® Shilajit

22 db
EAN číslo :
GAHUKT24
19,30

Pocíťte tú pravú silu prehistorických čias! 

Pred miliónmi rokov, s príchodom Himalájí po zrážke indického kontinentu s Áziou, bola džungla zachovaná ako biomasa v hlbinách Himalájí. Toto je shilajit, vysoko oceňovaná látka nielen v indickej a tibetskej tradície, ale v mnohých starovekých tradíciach po mnoho tisícročí. 

Náš produkt obsahuje extrakt zo shilajitu PrimaVie®, chránený mnohými patentmi, ktorý vyvinuli renomovaný výskumník v oblasti shilajitu, Dr. Shibnath Ghosal a jeho výskumný tím. Tento výťažok sa vyrába iba s použitím vody na extrakciu, čím sa zachováva pôvodný pomer všetkých účinných látok vo viacnásobnej koncentrácii.  

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Hlavní kategorie >Produkty
K obľúbeným
Odporúčam
Porovnanie
Tlačí
OTÁZKY K VÝROBKU
Podrobnosti
Zloženie
Podrobnosti

Výhody GAL PrimaVie® Shilajit oproti ostatným výrobkom shilajit

Mnoho priaznivých účinkov GAL PrimaVie® Shilajit bolo potvrdených humánnymi klinickými výskumami oproti ostatným výrobkom shilajit. Dr. Shibnath Ghosal je najznámejším a najuznávanejším výskumníkom shilajitu, ktorý zistil, že sú obrovské rozdiely medzi shilajitmi zbieranými na rôznych miestach a medzi metódami ich vyťaženia.

Mnoho výrobkov zo shilajitu je štandardizovaných iba na fulvónové kyseliny (t. j. je zabezpečená iba ich hladina), ostatné účinné látky a stopové prvky neobsahujú vôbec alebo vo veľmi malej miere. Po tomto niet divu, že väčšina nami testovaných výrobkov s obsahom shilajitu alebo múmia bola bez účinku.

Profesor Dr. Shibnath Ghosal a jeho tím vyvinuli výťažok zo šhilajitu patentovaný pod menom PrimaVie®, ktorý obsahuje všetky zložky v správnom, prirodzenom pomere a vo veľkom množstve, bez znečisťujúcich látok vďaka presne zvolenému, čistému nálezisku a aplikovanej tradicionálnej metóde vyťaženia (bez chemikálií, používa sa iba čistá voda). Stálu, dokonalú kvalitu zabezpečujú prostrednéctvom dnešných moderných metód výskumu. Podľa hore uvedených považujeme PrimaVie® Shilajit za najkvalitnejší produkt shilajitu, preto ho dávame do nášho výrobku.

Čo je to shilajit?

Shilajit (iným menom múmio) je prakticky biomasa pralesa, ktorá sa vytvorila pod vrásnenými Himalájami, keď indický subkontinent narazil do Eurázie. Anaeróbnou kompostáciou trvajúcou miliónov rokov tamojšej džungle vzniklo mnoho jedinečných, hodnotných zlúčenín a táto masa obsahuje nespočetné množstvo hodnotných stopových prvkov.

Pred tisíckami rokov sa zistilo, že tamojšie opice jedli nejaký divný, čierny materiál podobný živice, prostredníctvom ktorého sa stali nezvyčajne zdravými a mali dlhý život. Shilajit sa pokladá za jeden z najúčinnejších omladzujúcich prostriedkov aj podľa ajurvédy, aj podľa tibetskej medicíny. Dnes už aj veda zistila jeho priaznivé účinky na jednotky buniek produkujúce energiu – mitochondrie, ako aj jeho pomocný vplyv na hormonálnu sústavu.

Stupňuje plodnosť a zabezpečuje mladistvú hormonálnu sústavu

Vo výskume usporiadanom v roku 2009 podávali neplodným mužom denne 200 mg (2x100 mg) PrimaVie® Shilajitu počas 90 dní. Značne sa zvýšil celkový počet aj počet zdravých spermií ako aj ich pohyblivosť, pričom sa znížila hladina malondialdehydu v ejakuláte, ktorá naznačuje oxidačné poškodenie, dokonca zmizli aj látky naznačujúce infekciu a zápal, alebo sa zmiernilo ich množstvo. Popri tom všetkom hladina testosterónu meraná v ich krvi sa zvýšila o 23,5%. Oproti tomu v skupine, ktorá dostávala placebo, tieto hodnoty sa zhoršili.

Aby sa dozvedeli, či má dobrý vplyv na hormonálnu sústavu aj u zdravých mužov, v roku 2015 tiež usporiadali jeden výskum, počas ktorého podávali tiež počas 90 dní, ale denne 500 mg (2x250 mg) PrimaVie® Shilajitu zdravým mužom v strednom veku s normálnou alebo vysokou hladinou testosterónu. Hladina totálneho aj voľného testosterónu sa značne, o 20% zvýšila, kým u mužov, ktorým bolo podávané placebo, sa o 25-36% znížila. Takáto miera zníženia bola prekvapujúca aj u placebo skupiny, ktorá nastala pravdepodobne pre zmenu ročných období a tým aj pre zmenu teploty a svetelného cyklu, ktoré pôsobia na hladinu testosterónu.

Tento výskum môže dokázať buď to, že PrimaVie® Shilajit je v správnej dávke schopný zabrániť vonkajším faktorom na zníženie hladiny testosterónu, alebo to, že výskum v inom období by mohol zabezpečiť väčšiu mieru zvýšenia. Akokoľvek, namiesto značného poklesu sa signifikantne zvýšila hodnota testosterónu v kruhu tých, ktorí užívali 500 mg PrimaVie® Shilajitu. Ďalším zaujímavým pozorovaním je, že sa hladina testosterónu zvýšila bez zvýšenia hladiny luteinizačného hormónu, z čoho vyplýva, že hladinu testosterónu zvýšil zlepšením zdravotného stavu semenníkov a nie vplyvom na mozog ako ostatné účinné látky a metódy na zvýšenie hladiny testosterónu.

Užívaním PrimaVie® Shilajitu popri testosteróne sa značne, o 31% zvýšila hladina aj ďalšieho omladzujúceho hormónu – DHEA, kým u placebo skupiny sa táto hodnota nezmenila. Vyššia hladina DHEA zvyšuje libido, rozvíja svalstvo, zlepšuje mentálne schopnosti a má aj iné dôležité účinky.

Zvyšuje hladinu antioxidantov v organizme a zlepšuje krvný obraz

Výskumu z roku 2003 sa zúčastnilo 30 mladých medikov počas 45 dní. 20 z nich dostávali denne 2g výťažku zo shilajitu (slabší ako PrimaVie®, preto také veľké množstvo), 10 z nich zase placebo. Hladina antioxidantov sa u tých, ktorí užívali shilajit, zvýšila, ich krvný obraz sa zlepšil: signifikantne sa znížila hladina triglyceridov a cholesterolu (pomer cholesterolov sa zmenil v dobrom smere: LDL a VLDL ubúdal, HDL pribúdal). Hladina vitamínu C sa v ich krvi zvýšila o 37,5%, hladina vitamínu E o 34,7% (napriek tomu, že shilajit neobsahuje ani vitamín C, ani E). Čo je ale ešte dôležitejšie, zvýšila sa aj hladina „vlastného” antioxidantu SOD, čo produkuje organizmus, o 25,6%. U členov placebo skupiny sa pritom nezmenil ani jeden parameter.

Má omladzujúci účinok prostredníctvom syntézy kolagénu

Podobne ako ashwagandha pomáha čeliť stresu a zvyšuje náš fyzický aj mentálny výkon, ale shilajit je považovaný predovšetkým za omladzovač a afrodiziakum.

Počas výskumu z roku 2016 potvrdili už dlho tušený pozitívny vplyv PrimaVie® Shilajitu na syntézu kolagénu. Od zúčastnených, ktorí počas 12 týždňov užívali denne 500 mg (2x250 mg) PrimaVie® Shilajitu, odobrali vzorky z tkaniva, z čoho zistili, že sa stupňovala syntéza viacerých typov kolagénových bielkovín, kým aktivita enzýmov, ktoré ich rozkladajú, sa znížila.

Tkanivá počas výskumu získali zo stehien, takže tento výskum bezprostredne potvrdil iba pozitívne vplyvy shilajitu na svalstvo a na väzivové tkanivo. Z účinkov na syntézu kolagénu a na zabránenie ich rozkladu sa ale dá predpokladať, že môže byť priaznivý aj pre pokožku, kosti a väzivové tkanivo, tieto totiž obsahujú kolagénové bielkoviny vo veľkom množstve, ktorých zdravá vysoká hladina sa vekom postupne znižuje.

V novšom výskume z roku 2019 ďalej zistili aj to, že denná 500 mg dávka PrimaVie® Shilajitu (počas 8 týždňov) značne znížila v krvi hladinu aminokyseliny hydroxyprolín, čo naznačuje spomalenie rozkladu kolagénových tkanív.

Ostatné účinky shilajitu, o ktorých zatiaľ existujú iba in-vivo (vykonané na živých zvieratách) výskumy:

Zmierňuje bolesti kĺbov

V roku 2012 poprosili majiteľov 10 psíkov, aby do krmiva svojich psov trpiacich bolesťami kĺbov v dôsledku osteoartritídy zmiešali 500 mg PrimaVie® Shilajitu počas 150 dní. Už o 60 dní sa ukázalo značné zlepšenie u psíkov, čo sa ďalším užívaním stupňovalo.

Okrem toho shilajit sa zdal byť účinným aj počas ďalších výskumov:

 • Stupňuje vstrebávanie, zužitkovanie a účinok koenzýmu Q10
 • Zlepšuje funkciu bunkových jednotiek produkujúcich energiu (mitochondrií)
 • Je účinný proti chronickej únave (prostredníctvom vyrovnávacej funkcie na HPA-os)
 • Pôsobí proti vzniku rôznych závislostí
 • Stupňuje fyzickú vytrvalosť a výkon
 • Znižuje hodnotu CRP organizmu naznačujúcu zápal
 • Pomáha pri vstrebávaní živín a pri detoxikácii, predovšetkým vylučovaním ťažkých kovov

 

Zdroje:

 1. Clinical evaluation of spermatogenic activity of processed Shilajit in oligospermia. T. K. Biswas, S. Pandit, S. Mondal, S. K. Biswas, U. Jana, T.Ghosh, P. C. Tripathi, P. K. Debnath, R. G. Auddy & B. Auddy. Andrologia 42, 48–56 (2009).
 2. Clinical evaluation of purified Shilajit on testosterone levels in healthy volunteers. S. Pandit, S. Biswas, U. Jana, R. K. De, S. C. Mukhopadhyay & T. K. Biswas. Andrologia 2015, xx, pp. 1–6
 3. Pravenn Sharma et al.: EVALUTION OF ITS EFFECTS ON BLOOD CHEMISTRY OF NORMAL HUMAN SUBJECTS. Ancient Science of Life Vol : XXIII(2) October, November, December 2003
 4. The Human Skeletal Muscle Transcriptome in Response to Oral Shilajit Supplementation. Amitava Das, Soma Datta, Brian Rhea, Mithun Sinha, Muruganandam Veeraragavan, Gayle Gordillo, and Sashwati Roy. Journal of Medicinal Food, Vol 19 (7), 2016, 701–709.
 5. Gayle Gordillo, Associate Professor, Ohio State University. ClinicalTrials.gov identifier: NCT02762032
 6. Anti Inflammatory and Anti‐Arthritic Efficacy and Safety of Purified Shilajit in Moderately Arthritic Dogs. Lawley S, Gupta RC, Goad JT, Canerdy TD and Kalidindi SR. Journal of Veterinary Science & Animal Husbandry, Vol. 1, Issue 3, pp. 1 6.
 7. Keller, Joshua L et al. “The effects of Shilajit supplementation on fatigue-induced decreases in muscular strength and serum hydroxyproline levels.” Journal of the International Society of Sports Nutrition vol. 16,1 3. 6 Feb. 2019, doi:10.1186/s12970-019-0270-2
Zloženie
Zloženie: extrakt PrimaVie® shilajit, tapiokový škrob, mikrokryštalická celulóza, želatína (kapsula).
WebShop System