4,00 €
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha
GAL Sensoril® Ashwagandha

GAL Sensoril® Ashwagandha

EAN číslo :
GAHUKT25
16,60

Sila indického ženšena 
 
Uznávaný profesor Dr. Shibnath Ghosal a jeho výskumný tím vyvinuli jedinečný extrakt z ashwagandhy, (tiež známa ako indický ženšen), ktorá sa už dlho používa v ajurvédskej medicíne. Extrakt vyrobený len z čistej vody obsahuje okrem withanolidov aj oligosacharidy nachádzajúce sa v rastline, a jeho účinnosť je preukázaná radom klinických štúdií. V našom produkte používame tento patentovo chránený extrakt s názvom Sensoril®.

Varovanie: Ak ste tehotná alebo trpíte hypertyreózou, poraďte sa so svojím lekárom alebo poskytovateľom zdravotnej starostlivosti predtým, ako začnete výrobok užívať. Po 2-3 mesiacoch urobte niekoľko týždňov prestávku.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Hlavní kategorie >Produkty
K obľúbeným
Odporúčam
Porovnanie
Tlačí
OTÁZKY K VÝROBKU
Podrobnosti
Zloženie
Podrobnosti

Čo je to ashwagandha?

Ashwagandha (Withania somnifera) je rastlina, ktorú v ayurvéde už stáročia používajú na dennom poriadku, medzi inými ako omladzujúci prostriedok, na zvýšenie plodnosti, ako afrodiziakum, na zmiernenie stresu a za cieľom všeobecného zachovania zdravia.

Komu odporúčame náš výrobok Sensoril® Ashwagandha?

Predovšetkým tým, ktorí vykonávajú ťažkú fyzickú alebo duševnú prácu, ale v období plného stresu môže byť užitočný pre každého. Je mimoriadne účinný u tých, ktorí trpia poruchami spánku a chronickou únavou, ale môže ho užívať každý, kto túži po väčšom množstve energie.

Surovina nášho výrobku GAL Sensoril® Ashwagandha

V našom výrobku používame výťažok z ashwagandhy disponujúci s organickou (bio) kvalifikáciou patentovanou pod menom Sensoril®, čo má viac dôvodov: jeho účinok potvrdilo mnoho humánnych klinických výskumov a vyvinul ho známy výskumný lekár Dr. Shibnath Ghosal zaoberajúci sa ayurvédou a jeho tím, čo je samo osebe garanciou kvality.

Používajú takú tradičnú metódu vyťaženia, ktorá sa uskutočňuje výlučne použitím čistej vody a podľa moderných vedeckých výskumov je najvhodnejšia. Na rozdiel od iných výťažkov z ashwagandhy nepoužívajú iba koreň, ale aj listy rastliny, tým pádom jeho účinná látka je zložitejšia a jeho vstrebávanie je značne lepšie, kým jeho obsah nežiaduceho alkaloidu withaferin je blízky nule.

Účinnosť ashwagandhy vo vedeckých výskumoch

Zlepšuje mentálny výkon, stupňuje dennú bdelosť

V jednom výskume z roku 2014 sa potvrdilo, že denné užívanie 2x250 mg výťažku Sensoril® Ashwagandha zlepšuje mentálny výkon a kognitívne funkcie.

Zmierňuje stres a dennú únavu, ďalej pomáha pri pokojnejšom spánku

Počas výskumu z roku 2008 sa potvrdilo, že výťažok Sensoril® Ashwagandha zmierňuje stres, ďalej naraz zmierňuje dennú únavu a večernú nespavosť. Jeho užívaním sa hladina stresového hormónu menom kortizol znížila o 30%.

Zdalo sa byť účinných aj 1x125 mg dennej dávky, ale 2x250 mg viedlo k lepším výsledkom. Príjem 250 mg denne spôsobil 68%-né zlepšenie v kruhu ľudí trpiacich poruchami spánku.

Zvyšuje športový výkon a svalovú silu

Ashwagandha v značnej miere zlepšila výkon počas šprintov a svalová sila, veľkosť svalov a hladina testosterónu sa u mužov užívajúcich výťažok z ashwagandhy zvýšila v oveľa väčšej miere ako u členov placebo skupiny.

Stupňuje mieru straty nadváhy prostredníctvom pohybu

Z hore uvedeného výskumu vysvitlo aj to, že u tých, ktorí užívali ashwagandhu, nezrýchlil sa iba rast svalovej hmotnosti, ale zbavili sa väčšieho množstva tuku ako tí, ktorí ju neužívali.

U mužov zvyšuje plodnosť a hladinu testosterónu

Oproti placebo skupine zvýšila počet spermií o 167%, o 53% množstvo ejakulátu a o 57% zlepšila pohyblivosť spermií. Pritom o 36% zvýšila hladinu luteinizačného hormónu a o 17% hladinu testosterónu – toto všetko za 90 dní.

Zlepšuje zníženú funkciu štítnej žľazy

Výťažok z ashwagandhy počas jedného humánneho klinického výskumu značne zvýšil nízku hladinu hormónu štítnej žľazy zúčastnených (hlavne T4, ale aj T3), pričom predchádzal ďalšiemu zvýšeniu vysokej hladiny TSH.

Podporuje ženský hormonálny systém

Jedna hlavná zložka prípravkov ayurvédy pre omladzovanie ženského hormonálneho systému je ashwagandha. Niektoré jej účinky už boli potvrdené humánnymi klinickými výskumami.

Je použiteľná aj ako analgetikum

Počas humánneho klinického výskumu vykonaného s výťažkom Sensoril® Ashwagandha potvrdili jeho analgetický účinok, pričom zvýšil aj schopnosť znášanlivosti bolesti.

Jej ostatné, humánnymi klinickými výskumami ešte nepotvrdené účinky

Ashwagandha má mnoho takých účinkov, ktoré sa zatiaľ potvrdili počas pokusov na zvieratách alebo boli pozorované počas jej tradičnej aplikácie. Tradične ju používajú počas dojčenia pre zvýšenie výživovej hodnoty materského mlieka, ďalej užívajú ju aj staršie dámy pre zachovanie mladistvosti.

Zdá sa byť účinnou aj proti bakteriálnym, vírusovým a kvasinkovým infekciám, pričom ju naraz používajú na zmiernenie zápalu a na posilnenie imunitného systému, ďalej na liečenie jednotlivých kožných problémov.

Za jeho rozmanité účinky vďačí tomu, že má adaptogénny účinok, t. j. pomáha udržiavať jemnú rovnováhu organizmu – napríklad v prípade vysokého krvného tlaku ho daný adaptogén znižuje, kým v prípade nízkeho krvného tlaku ho zvyšuje.

Zdroje:

 1. Effects of standardized aqueous extract of Withania somnifera on tests of cognitive and psychomotor performance in healthy human participants. Usharani Pingali, Raveendranath Pilli, Nishat Fatima. Phamacognosy Research, January‐March 2014, Vol. 6, Issue 1, pp. 12‐18
 2. Karnick CR. A double-blind, placebo-controlled clinical studies on the effects of Withania somnifera and Panax Ginseng Extracts on psychomotor performance in healthy Indian volunteers. Indian Med. 1991;3:1–
 3. Randomized, placebo‐controlled adjunctive study of an extract of Withania somniferafor cognitive dysfunction in bipolar disorder. K.N.Roy Chengappa, Christopher Bowie, Patricia Schlicht, David Fleet, Jaspreet Brar, Ripu Jindal. J Clin Psychiatry, 74:11, November 2013, pp.1076‐1083.
 4. A standardized Withania somnifera extract reduces stress related parameters in chronically stressed humans – a double‐blind,randomized, placebo‐controlled study. Biswajit Auddy, Jayaram Hazara, Achintya Mitra, Bruce Abedon, Shibnath Ghosal. JANA, Vol. II, No. I, 2008, pp. 50‐56.
 5. Effect of Withania somnifera extract on mental stress induced changes in hemodynamic properties and arterial wave reflections in healthy subjects. Usharani Pingali, Raveendranath Pilli, Nishat Fatima. Current Topics in Nutraceutical research, Vol. 11, No. 4, pp. 151‐158, 2013.
 6. Unpublished study, 2005. Nutrigenesis
 7. Wankhede et al. Examining the effect of Withania somnifera supplementation on muscle strength and recovery: a randomized controlled trial. J Int Soc Sports Nutr. 2015 Nov 25;12:43. doi: 10.1186/s12970-015-0104-9. ECollection 2015.
 8. Sandhu et al. Effects of Withania somnifera (Ashwagandha) and Terminalia arjuna (Arjuna) on physical performance and cardiorespiratory endurance in healthy young adults. Int J Ayurveda Res. 2010 Jul;1(3):144-9. Doi: 10.4103/0974-7788.72485.
 9. Ambiye et al. Clinical Evaluation of the Spermatogenic Activity of the Root Extract of Ashwagandha (Withania somnifera) in Oligospermic Males: A Pilot Study. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:571420. doi: 10.1155/2013/571420. Epub 2013 Nov 28.
 10. Jessica M. Gannon et al. Subtle changes in thyroid indices during a placebo-controlled study of an extract of Withania somnifera in persons with bipolar disorder. J Ayurveda Integr Med. 2014 Oct-Dec; 5(4): 241–245.
 11. Evaluation of the analgesic activity of standardized aqueous extract of Withania somnifera in healthy human volunteers using hot air pain model. P.Nalini, K.Manjunath, N., K.Sunil Kumar Reddy, P.Usharani. Research Journal of Life Sciences (May 2013), Vol. 01, Issue 02, pp. 1‐6.
 12. Mansi B. Modi et al. Clinical evaluation of Ashokarishta, Ashwagandha Churna and Praval Pishti in the management of menopausal syndrome. Ayu. 2012 Oct-Dec; 33(4): 511–516
 13. Sanjeeda Parven et al.TESTO INDUCED OVULATION SUCCESSFULLY IN WOMEN OF POLYCYSTIC OVARIAN SYNDROME. Indo-American Journal of Pharmaceutical Research 2015.

 

Zloženie
Zloženie: extrakt z Sensoril® ashwagandha, tapiokový škrob, mikrokryštalická celulóza, želatína (kapsula).
WebShop System