4,00 €
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex
GAL UC-II Chrupavkový komplex

GAL UC-II Chrupavkový komplex

EAN číslo :
GAHUKT31
30,20

Najdôležitejšia zložka produktu je UC-II® získaný z kuracích chrupaviek 
Na rozdiel od iných extraktov / kolagénov z chrupavky, náš produkt obsahuje kolagén typu II v nedenaturovanej (surovej) forme, stabilizovaný tak, aby ho nebolo možné denaturovať alebo stráviť v tráviacom systéme. Môže sa dostať do našich lymfatických orgánov v našom tenkom čreve (tzv. Peyerove plaky) v nezmenenej (surovej) forme.  

UC-II® sa s veľkým úspechom používal v mnohých klinických štúdiách v dávke 40 mg. V našom produkte nájdete aj ďalší extrakt z chrupavky z kuracích chrupaviek patentovaný ako Chondractiv®, ktorý obsahuje kolagény typu II v čiastočne hydrolyzovanej (vopred strávenej) forme. Okrem iného obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, chondroitín a ďalšie aminoglykány ako súčasť prirodzenej extracelulárnej matrice kuracích chrupaviek, takže nie sú porovnateľné s izolovanými formami kyseliny hyalurónovej a chondroitín-sulfátmi. Náš výrobok obsahuje aj kremík získaný z organických bambusových výhonkov, ako aj vitamín C a celospektrálny Curcugreen® extrakt z kurkumy, u ktorého sa klinicky preukázalo, že jeho využiteľnosť je sedemkrát účinnejšie ako v prípade extraktov z kurkumy s obsahom 95 % kurkuminoidov. 

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu každý večer pred spaním na prázdny žalúdok. 

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Hlavní kategorie >Produkty
K obľúbeným
Odporúčam
Porovnanie
Tlačí
OTÁZKY K VÝROBKU
Podrobnosti
Zloženie
Podrobnosti

Ako pomáha UC-II® Chrupavkový komplex kĺbom?

Najdôležitejšou zložkou GAL UC-II® Chrupavkového komplexu je surovina získaná zo surovej kuracej hrudnej chrupavky patentovaná pod menom UC-II®. Oproti iným výťažkom z chrupaviek/kolagénom obsahuje kolagény II. typu v tzv. nedenaturovanej (surovej) forme a k tomu stabilizovane, aby sa nevedeli denaturovať, stráviť ani v tráviacom systéme.

Takto sa vie dostať k našim lymfatickým orgánom nachádzajúcim sa v tenkom čreve, tzv. Peyerovým plátam v nezmenenej forme. Cez náš lymfatický systém je schopný ovplyvniť náš imunitný systém a tým dokáže zastaviť reakcie nášho organizmu proti chrupavkovému tkanivu, zabraňujúc tvorbe protilátok proti nim.

Takéto protilátky sa produkujú nielen v prípade autoimunitných kĺbových ochorení (reumatiodná artritída). Malá časť kolagénových bielkovín II. typu sa pri poranení povrchu chrupavky, jej opotrebovania, nesprávneho pohybu alebo jednoducho pri zvýšenej námahe počas intenzívnejšieho športu denaturuje, tým vznikajú bielkoviny cudzie pre organizmus. Vo väčšej-menšej miere sa začína tvorba protilátok proti nim, v dôsledku čoho môže nastúpiť chronický zápal alebo iné problémy.

UC-II® chrupavkový komplex je potvrdene účinný v prípade problémov s kĺbami

Z hore uvedených a z mnohých výskumov vyplýva, že UC-II® je účinný v prípade akéhokoľvek problému s kĺbami, najmä v prípade problémov autoimunitného pôvodu.

UC-II® s veľkým úspechom používali v mnohých klinických výskumoch v 40 mg dávke. Síce toto množstvo sa môže zdať malé, ale UC-II®, ako je hore uvedené, pôsobí na imunitný systém ako „očkovanie”. Svoj účinok vyvíja cez lymfatický systém, a to nie tradičným spôsobom (dostávaním kolagénových peptidov k chrupavke, potom ich ukladaním a zvyšovaním množstva kĺbovej tekutiny).

Denná 40 mg dávka UC-II® sa zdala signifikantne účinnejšou v humánnom klinickom výskume ako 1500 mg glukosamínu HCl + 1200 mg chondroitín sulfátu.

Ostatné zložky UC-II® Chrupavkového komplexu

Podstatou výrobku je síce zastavenie tvorby protilátok a tým jeho hlavnou účinnou látkou je UC-II®, ale samozrejme, mysleli sme aj na stavanie kĺbov a zvýšenie tvorby maziva, t. j. na „tradičnú cestu”.

Chondractive®

Nás výrobok obsahuje aj ďalší výťažok z kuracej hrudnej chrupavky patentovaný pod menom Chondractiv®. Tento zahŕňa kolagény II. typu v hydrolizovanej (predstrávenej) forme, ale obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, chondroitín a iné aminoglykáty ako súčasť prirodzenej, extra-celulárnej matice kuracej chrupavky, tým pádom nie sú porovnateľné so surovinami izolovanej kyseliny hyalurónovej a chondroitín sulfátu. Toto zabezpečuje stavebné látky a mazivo kĺbov.

Kremík a vitamín C

Kremík získaný z výhonkov organického bambusu a vitamín C pomáha v syntéze kolagénu. Počas klinických výskumov sa potvrdilo, že kremík je účinný v prípade problémov s kĺbami ako je známe aj to, že účinky kolagénových peptidov ďalej stupňuje vitamín C užívaný spolu s nimi.

Curcugreen®

Náš výrobok obsahuje Curcugreen® (skorším menom Bio-Curcumin® alebo BCM-95®) plnospektrálny výťažok z kurkumy, ktorý sa líši od tradičných výťažkov z kurkumínu, pretože obsahuje aj esenciálny olej koreňa kurkumy; tým sa jeho vstrebávanie stane minimálne sedemkrát účinnejším.

Líši sa nielen od tradičných výťažkov z kurkumy, ale aj od výťažkov z kurkumy so zvýšeným vstrebávaním, pretože CurcuGreen® - popri CurQfen® nachádzajúcom sa v GAL kurkumovom komplexe – je jediným takým výťažkom z kurkumy na svete, ktorý dokáže zvýšiť prospešnú (tzv. voľnú) hladinu kurkumínu v krvi oproti jeho neprospešným alebo menej prospešným rozpadovým produktom.

CurcuGreen® sa vyrába 100% prostredníctvom fotovoltických článkov, použitím zelenej energie, z výťažku z koreňov kurkumy pestovaných bez chemikálií na vlastných sadoch výrobcu. Mnoho klinických výskumov dokázalo jeho účinok, podrobnejšie informácie sa o ňom nachádzajú v opise výrobkov GAL Bio-Curcumin®+ a GAL Bio-Curcumin+ Forte.

Množstvo Curcugreen® vo výrobku je síce nízke (10 mg), toto množstvo zodpovedá 1200 mg prášku z koreňa kurkumy. Okrem toho významné je aj časovanie na večer pred spaním: podľa výskumu z roku 2018 o takom čase sa účinnejšie liečia reumatické ťažkosti aj menším množstvom protizápalového produktu.

Odporúčané dávkovanie

Každý večer pred spaním užívajme 1 kapsulu nalačno.

Zdroje:

  1. Lugo JP, et al. Efficacy and tolerability of an undenatured type II collagen supplement in modulating knee osteoarthritis symptoms: a multicenter randomized, double-blind, placebo-controlled study. Nutr J. 2016;15:14.
  2. Lugo JP, et al. Undenatured type II collagen (UC-II®) for joint support: a randomized, double-blind, placebo-controlled study in healthy volunteers. J lnt Soc Sports Nutr. 2013;10:48.
  3. Crowley DC, et al. Safety and efficacy of undenatured type ll collagen in the treatment of osteoarthritis of the knee: a clinical trial. Int J Med Sci. 2009;6:312-321.
  4. Bagi C.M. Osteoarthritis - Opportunities for nonsurgical therapies. Presented at 8th International Conference of Orthopedic Surgeons and Rheumatology, March 22-23, 2017 Rome, Italy
  5. Marone PA, et al. Safety and toxicological evaluation of undenatured type II collagen. Toxicol Mech Meth. 2010;20:175-189.
  6. Cutolo M.: Circadian rhythms and rheumatoid arthritis. Joint Bone Spine. 2019 May;86(3):327-333. doi: 10.1016/j.jbspin.2018.09.003. Epub 2018 Sep 15.

 

Zloženie
Zloženie: kyselina L-askorbová (vitamín C), želatína (kapsula), extrakt z kuracích chrupaviek hrudnej kosti Chondractiv®, extrakt z kuracích chrupaviek hrudnej kosti UC-II®, organický (bio) bambusový extrakt, extrakt z kurkumy Curcugreen®
WebShop System