4,00 €
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT
GAL Q10 + MCT

GAL Q10 + MCT

EAN číslo :
GAHULU33
22,00

Q10 vyrobený rastlinnou fermentáciou, rozpustený a stabilizovaný v MCT oleji bez kryštalických látok. 

Q10 existuje v dvoch formách, v redukovanej (ubichinol) a neredukovanej (ubichinón) forme. Prirodzene (v ideálnom prípade fermentáciou zeleniny) sa dá vyrobiť iba redukovanú formu, ale inak sú v našom organizme aj v potrave prítomné obe formy a obe ich potrebujeme. Redukovaná forma je vysoko citlivá na teplo, kyseliny a svetlo, a už je oxidovaná žalúdočnou kyselinou. Takto je možné cez ústa prijímať len neredukovanú formu. Neredukovaná forma sa potom podľa potreby organizmu premieňa na redukovanú, preto - hoci dostávame len v oxidovanú formu - v našom tele cirkuluje zhruba rovnaké množstvo ubichinolu a ubichinónu. Za túto transformáciu je zodpovedný náš antioxidačný systém, a ak jeho funkciu podporíme správnou výživou a príjmom vitamínu C, môže svoju úlohu splniť dokonale, takže užívanie redukovanej forme nie je nutné (ako už bolo spomenuté, peronálne podanie je zbytočné). 

Q10 je kryštalický materiál, ktorý sa nerozpúšťa vo vode, ale aj v oleji sa rozpúšťa len za tepla, pričom bez kryštálov je jeho absorpcia veľmi nízka. V našom produkte používame na riešenie tohto problému jednoduché, zatiaľ inými neaplikované nové riešenie: vytvorili sme roztok Q10 najvyššej možnej koncentrácie, ktorý je schopný udržať Q10 v rozpustenom stave bez kryštálov v širokom rozsahu teplôt. Náš Q10 produkt je rozpustený v MCT oleji vyrobenom z palmových semien pochádzajúcich z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, aby absorpcia nebola problémom ani v prípade nedostatočnej produkcie žlče. Aby sme zabezpečili stabilitu a podporili adekvátnu redukciu Q10 v tele, pridali sme aj náš unikátny antioxidačný systém pozostávajúci okrem iného z takzvaného superkritického extraktu z listu šalvie gréckej, plodov červenej palmy, ako aj tokoferolov a tokotrienolov extrahovaných z rastlinných olejov. 

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Hlavní kategorie >Produkty
K obľúbeným
Odporúčam
Porovnanie
Tlačí
OTÁZKY K VÝROBKU
Podrobnosti
Zloženie
Podrobnosti

Hlavné výhody užívania koenzýmu Q10

Náhradu koenzýmu Q10 už testovali počas mnohých výskumov a podarilo sa potvrdiť jeho nasledujúce účinky na zdravie:

Srdcovo-cievny systém

 • Stupňuje prúdenie krvi a chráni cievy
 • Pomáha pri predchádzaní infarktu
 • Lieky znižujúce hladinu cholesterolu znižujú aj hladinu Q10, tým pádom prostredníctvom nahrádzania Q10 sa dá zmierniť aj ich vedľajšie účinky

Mozog a nervová sústava:

 • Môže mať priaznivé účinky v prípade migrény, depresie a Parkinsonovej choroby

Iné priaznivé účinky:

 • Pomána v prípade fibromyalgie, t. j. pri bolesti svalov neznámeho pôvodu
 • Zlepšuje kvalitu spermií

Koenzým Q10 má dve formy

Dve formy koenzýmu Q10 sú neredukovaná a redukovaná. Neredukovaná forma má dôležitú úlohu pri tvorbe energie v bunkách, kým redukovaná forma pôsobí ako antioxidant.

V potravinách sa vyskytujú približne v rovnakom pomere, ale pri stravovaní sa predsa dostaneme k neredukovanej forme. Príčinou toho je, že redukovaná forma je veľmi citlivá na teplotu, na kyslík a na kyslú reakciu, preto sa za takých okolností okamžite rozloží na neredukovanú formu.

Náš organizmus tiež produkuje neredukovanú formu, túto prácu vykonáva naša pečeň. Neredukovaná forma sa v našom organizme redukuje tam, kde je to práve potrebné. Rýchlo nastúpi ideálna rovnováha medzi dvoma formami, k hociktorej forme sa náš organizmus dostane.

Prečo nie je lepšia redukovaná forma koenzýmu Q10?

Síce redukovanú (ubichinón) formu sa viacerí snažia zaradiť ako preferovanú formu, ktorá sa lepšie vstrebáva alebo jednoducho je užitočnejšia, tieto tvrdenia sú založené na polopravdách.

Dodnes neexistuje nezávislý výskum, ktorý by dokázal poukázať na hocijakú výhodu redukovanej formy, dokonca ani sponzorovaným výskumom sa nepodarilo dosiahnuť presvedčivý výsledok, aspoň vo férovom porovnávaní v žiadnom prípade. Počas spravodlivejších výskumov, kde rozpustili aj neredukovanú formu takmer bez kryštalizácie, aj pri vstrebávaní sa stalo, že neredukovaná forma mala lepšie výsledky.

Negatíva redukovanej formy koenzýmu Q10

Najvýznamnejšou nevýhodou je, že je značne, cca. 3-4x drahšia ako neredukovaná forma, pričom hociktorý výrobok s vhodne rozpusteným, nekryštalizovaným Q10 je s ňou rovnocenný čo sa týka vstrebávania – po prehltnutí sa aj tak redukovaný Q10 premení na neredukovaný, takže je úplne zbytočná.

Ďalším problémom je, že bezpečnosť neredukovanej formy je skúmaná, a je potvrdené, že je úplne bezpečná. Oproti tomu výskumy potvrdzujúce bezpečnosť redukovanej formy nechajú na seba čakať, síce nezávisle od toho nie je pravdepodobné, že by s ňou bol hocijaký problém, tento fakt si zaslúži zmienku.

Neredukovanou formou Q10 sa urobili tisícky výskumov, kým s redukovanou formou iba zopár

Všetky výskumy považované za vážne, ktoré dokázali účinky Q10, boli vykonané s neredukovanou formou, medzi nimi aj známy klinický výskum Q-Symbio, kde vykázali 43%-ný pokles mortality u ľudí trpiacich na srdcové ochorenie a druhý, podobne širokospektrálny výskum 2 roky predtým, počas ktorého zistili 54%-ný pokles mortality medzi starými ľuďmi, ktorí užívali Q10.

Formy Q10 v našom organizme

V našej krvi prúdi Q10 najmä v redukovanej forme, pretože tam má funkciu antioxidantu, kým v našich bunkách/tkanivách sa nachádza skôr v neredukovanej forme, tam je totiž dôležitá produkcia energie a energia sa tvorí práve počas jeho redukcie (ATP).

Zhrnutie

Je vlastne jedno, ktorú formu si zvolíme, ak sú rozpustené bez kryštalizácie, po prehltnutí sa obe premenia na neredukovanú formu a po vstrebávaní sa z nich vyvinie rovnaký pomer v krvi a v tkanivách/bunkách. Ak nie je naša hladina antioxidantov veľmi nízka a nemáme silný nedostatok selénu (pretože enzým pre premenu potrebuje selén), z užívania redukovanej formy môže vzniknúť skôr nevýhoda, ale aj to spočíva iba v tom, že je o dosť menej ekonomická.

Zloženie GAL koenzýmu Q10

Pri našom výrobku sme použili jednoduché, ale zatiaľ nikým nepoužívané riešenie na vylúčenie problémov so vstrebávaním: vytvorili sme roztok s najvyššou možnou koncentráciou Q10, ktorý dokáže udržať Q10 v rozpustenom, nekryštalizovanom stave v širokom spektre teploty.

Rozpustili sme ho v oleji z palmových jadier pochádzajúcich z udržateľného (priateľského k orangutanom) hospodárstva, aby jeho vstrebávaniu nebolo zabránené ani v prípade nedostatku tvorby žlče. K zabezpečeniu stability a zároveň k podpore redukcie Q10 v organizme sme pridali aj náš jedinečný systém antioxidantov, ktorý sa skladá medzi inými zo superkritickej extrakcie listov šalvie gréckej, z plodov červenej palmy a z tokoferolov a tokotrienolov získaných z rastlinných olejov.

Odporúčané dávkovanie

Podľa možnosti sa oplatí užívať naraz 5 ml počas jedla, aj viackrát denne. Ak niekto ešte neužíval MCT olej, je vhodné začať s menšími, 1-2 ml dávkami: u niekoho väčšie množstvo MCT oleja môže spôsobiť hnačku, v takom prípade je vhodné užívať 1 čajovú lyžičku výrobku a postupne, zo dňa na deň zvyšovať dávku.

Zdroje:

 1. https://examine.com/supplements/coenzyme-q10/
 2. Freye, E.Ch.K. The Whole Truth about Coenzyme Q10 You May Not Find Elsewhere. Adv Complement Alt Med. 2(2). ACAM.000531.2018. DOI: 10.31031/ACAM.2018.02.000531
 3. Guillermo Lopez-Lluch , Jesus del Pozo-Cruz , Ana Sanchez-Cuesta , Ana Belen Cortes-Rodrıguez , Placido Navas , Bioavailability of coenzyme Q10 supplements depends on carrier lipids and solubilization, The End-to-end Journal (2018), doi: 10.1016/j.nut.2018.05.020
 4. http://www.q10qh.com/ubiquinone-or-ubiquinol-does-it-really-matter
 5. In-house study (Dr. Sinatra): https://www.drsinatra.com/is-ubuquinol-coq10-better-than-ubiquinone-surprising-results-from-my-own-research
 6. https://www.medicatrix.be/download/ubiquinone_ubiquinol_biodisponibilite.pdf

 

 

Zloženie
Zloženie: MCT olej (z udržateľného hospodárstva), koenzým Q10 (ubichinón), prírodný antioxidant: zmiešané tokoferoly, tokotrienoly (z plodov červenej palmy a z iných rastlinných olejov), superkritický extrakt z listov šalvie gréckej.
WebShop System